Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie| Kontakt | pomocwyszkow@wp.pl
-
PCPR PCPR
-
 BIP PCPR Wyszków
   arrow  Aktualności archiwalne

-

Projekt systemowy PCPR Wyszków
-
-
-
-
Wyszukiwarka
 
 
bip2.jpg
 


UWAGA!

Aktualna strona PCPR w Wyszkowie znajduje się pod adresem:

www.pcpr-wyszkow.pl

 

 Aktualności archiwalne
"Ferie z wartościami" PDF Drukuj Email
11.01.2010.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej jest organizatorem różnego rodzaju wypoczynku zimowego.

Oferta wypoczynku zimowego obejmuje różnego rodzaju obozy w górach, aktywne formy wypoczynku takie jak warsztaty tematyczne, będące formą edukacji pozaszkolnej. Dla każdego, kto chciałby pożytecznie wykorzystać czas ferii na rozwijanie swoich umiejętności i poszerzanie wiedzy przygotowaliśmy warsztaty muzyczne, warsztaty teatralne, warsztaty robotyki (LOGO MINDSTORMS), warsztaty taneczne, warsztaty plastyczne oraz warsztaty dziennikarskie. 

Ferie z wartościami,  to nie tylko wypoczynek i atrakcje, ale również wychowanie dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w tego rodzaju przedsięwzięciu jest bardzo pożyteczną formą spędzania wolnego czasu, połączoną z aktywnością intelektualną i fizyczną. Obozy i warsztaty to także spotkania z wartościowymi ludźmi, zajęcia sportowe, wycieczki krajobrazowe oraz inne atrakcje.

 Więcej informacji na stronach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej


 
Wigilia w PCPR PDF Drukuj Email
21.12.2009.

W piątek 18 grudnia 2009 roku w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie odbyła się uroczysta Wigilia zorganizowana przez uczestników z niepełnosprawnością ruchową II edycji projektu "W aktywnosci siła".

Po krótkiej modlitwie poprowadzonej przez Ks. Dziekana Waldemara Krzywińskiego zebrani niepełnosprawni i pracownicy PCPR podzielili się opłatkiem i zasiedli do suto zastawionego stołu. Nie obyło się również bez wspólnego śpiewania kolęd i wręczenia upominków.

Ta piękna i wzruszająca Wigilia nie mogłaby się odbyć bez hojnego wsparcia sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

Galeria  


 
Zarządzenie Dyrektora PCPR PDF Drukuj Email
21.12.2009.

Zgodnie z Zarządzeniem NR 4/2009 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie dzień 24 grudnia 2009 r. jest dniem wolnym od pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie.

 Zarządzenie NR 4/2009 Dyrektora PCPR


 
Wznowienie naborów na konkurs otwarty w ramach Poddziałania 7.2.2 PO KL PDF Drukuj Email
17.12.2009.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych informuje, że z dniem 21 grudnia 2009 r. zostaje wznowiony konkurs otwarty 1/POKL/7.2.2/2009 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) zawieszony z dniem 24 sierpnia br. na składanie wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej, Poddziałania 7.2.2 „Wsparcie ekonomi społecznej-projekty konkursowe, obejmujący następujące typy projektów:

Wsparcie dla utworzenia i/lub funkcjonowania (w tym wzmocnienia potencjału) instytucji otoczenia sektora ekonomii społecznej, świadczących w ramach projektu w sposób komplementarny i łączny:

  • usługi prawne, księgowe, marketingowe;

  • doradztwo (indywidualne i grupowe, m.in. w postaci punktów lub centrów doradztwa, inkubatorów społecznej przedsiębiorczości tworzących wspólną infrastrukturę rozwoju);

  • szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności;

  • usługi wspierające rozwój partnerstwa lokalnego na rzecz ekonomii społecznej (m.in. poprzez budowę sieci współpracy lokalnych podmiotów w celu wspierania rozwoju podmiotów ekonomii społecznej);

  • promocję ekonomii społecznej i zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej.

Więcej informacji na stronach Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych


 
Nabór wniosków na projekty PO KL PDF Drukuj Email
09.12.2009.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych poinformpwała, że zgodnie z Harmonogramem naborów wniosków PO KL w dniu 7 grudnia 2009 r.:

  • rozpoczął się nabór wniosków na projekty z Działania 7.3 PO KL „Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”,

  • rozpoczął się nabór wniosków na projekty z Poddziałania 8.1.3 PO KL „Wzmacnianie lokalnego partnerstwa na rzecz adaptacyjności – projekty konkursowe realizowane przez partnerów społecznych”.

Wznowieno również naborór na konkurs otwarty w ramach Działania 9.2 PO KL „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”.

Więcej informacji na stronach Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych


 
Konferencja podsumowująca projekt systemowy "W aktywności siła" w 2009 roku PDF Drukuj Email
09.12.2009.

W dniu 20 listopada 2009 roku w Restauracji "Gościniec pod Jesionem" odbyła się konferencja podsumowująca II edycję projektu systemowego pn. „W aktywności siła" realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie.

Spotkanie było także okazją do złożenia podziękowań z okazji Dnia Pracownika Socjalnego  wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz potrzebujących, za codzienny trud i zaangażowanie.

Więcej informacji o konferencji na stronie internetowej projektu "W aktywności siła".

Galeria  


 
Specjalny program dla niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
09.11.2009.

Grupa TP stworzyła program, który umożliwia korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnym ruchowo, wyłącznie za pomocą mrugnięć powiekami.

Program jest bezpłatny i bardzo prosty w obsłudze. Dla osób unieruchomionych przez chorobę czy wypadek może stać się szansą na kontakt ze światem. „b-Link" jest dostępny na zasadach OpenSource, co umożliwi jego dalszy rozwój przez społeczność internetową.

Odpowiednio ustawiona kamera po wykryciu twarzy użytkownika i ustaleniu pozycji oczu, śledzi je i wykrywa mrugnięcia sterujące. W ten sposób, wyłącznie za pomocą mrugnięć można m.in. przeglądać strony internetowe, korzystać z takich programów jak Word Pad, MS Word czy MS Outlook, włączać i wyłączać dźwięk oraz wyłączać komputer.

Image

 Więcej informacji na stronie internetowej Grupy TP oraz tutaj


 
Spotkanie rodzin zastępczych PDF Drukuj Email
09.11.2009.

W dniu 4 listopada 2009r. w siedzibie Powiatowego Centrum Powocy Rodzinie w Wyszkowie odbyło się kolejne spotkanie rodzin zastępczych z terenu powiatu wyszkowskiego.

Na spotkaniu omówiono aktualną sytuację rodzin zastępczych w powiecie wyszkowskim, główne problemy rodzin zastępczych w powiecie wyszkowskim, a także sposoby reagowania na zachowania agresywne wśród dzieci i młodzieży na przykładzie pokazanym w zaprezentowanym fragmencie filmu. Zebrani zapoznali się z propozycją udziału dzieci wychowywanych w rodzinach zastępczych w projekcie pn. "Program wyrównawczy dla wychowanków rodzin zastępczych z przedmiotów bloku matematycznego skierowany do dzieci imłodzieży kontynuujących naukę w gimnazjum lub liceum" oraz z prezentacją przygotowaną przez wolontariuszkę pracującą w PCPR.

         

 Galeria


 
Bezpłatna rehabilitacja i porady PDF Drukuj Email
06.10.2009.

Fundacja Avalon wraz z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stworzyła  PROFESJONALNY GABINET BEZPŁATNEJ REHABILITACJI I PORAD. Wszystkie zabiegi rehabilitacyjne i porady w  gabinecie są CAŁKOWICIE ZA DARMO!! – projekt jest współfinansowany przez PFRON.

W 2009 roku w ramach środków finansowych pozyskanych z PFRON zrealizowane zostanie ponad 14000 godzin rehabilitacji dla 365 osób niepełnosprawnych.

 Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji Avalon


 
Spotkanie integracyjne - 04.09.2009 r. PDF Drukuj Email
09.09.2009.

W dniu 4 września 2009 r. w Restauracji "Gościniec pod Jesionem" odbyło sie spotkanie integracyjne w ramach II edycji projektu systemowego "W aktywności siła".

 Więcej informacji na stronie internetowej projektu "W aktywności siła"


 
Aktualne nabory POKL PDF Drukuj Email
20.08.2009.

Na stronie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych można znaleźć aktualną listę naborów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 Więcej informacji na stronie internetowej MJWPU


 
««  start « poprz. 11 12 13 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 232 - 252 z 272
-

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. I Armii Wojska Polskiego 82A | 07-200 Wyszków | tel. 29 7428522
© 2005 - 2014 PCPR Wyszków