Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie| Kontakt | pomocwyszkow@wp.pl
-
PCPR PCPR
-
 BIP PCPR Wyszków
   arrow  Aktualności archiwalne

-

Projekt systemowy PCPR Wyszków
-
-
-
-
Wyszukiwarka
 
 
bip2.jpg
 


UWAGA!

Aktualna strona PCPR w Wyszkowie znajduje się pod adresem:

www.pcpr-wyszkow.pl

 

 Aktualności archiwalne
Inicjatywa PDF Drukuj Email
28.05.2009.

Stowarzyszenie EKON zaprasza do wzięcia udziału w projekcie: "Inicjatywa EKON na rzecz ekonomii społecznej na Mazowszu - program wsparcia dla kadr menadżerskich PES". W ramach projektu przeprowadzone zostaną cztery edycje szkoleń. Najbliższa edycja rozpocznie się 15 czerwca 2009 w Warszawie. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Celem projektu jest profesjonalizacja działalności podmiotów III sektora, w tym głównie przedsiębiorstw społecznych (PES), oraz wsparcie dla ich tworzenia na Mazowszu.

 Więcej informacji


 
Seminarium PDF Drukuj Email
25.05.2009.

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej serdecznie zaprasza na seminarium w ramach projektu Program Operacyjny Kapitał Ludzki pt. "Tworzenie integracji społecznej na Mazowszu poprzez wolontariat", które odbędzie się w dniach 28 - 29 maja 2009 r. w Dworze "Mościbrody" - Mościbrody 52 koło Wiśniewa (powiat siedlecki). Seminarium to poprowadzą wykładowcy z Centrum Wolontariatu w Warszawie.

  Więcej informacji


 
"Wakacje z wartościami" PDF Drukuj Email
25.05.2009.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej jest organizatorem różnego rodzaju wypoczynku wakacyjnego.  Oferta wakacyjna obejmuje różnego rodzaju obozy w górach i na Mazurach, aktywne formy wypoczynku takie jak spływy kajakowe i warsztaty tematyczne oraz obozy językowe, będące formą edukacji pozaszkolnej. Dla każdego, kto chciałby pożytecznie wykorzystać czas wakacji na rozwijanie swoich umiejętności i poszerzanie wiedzy przygotowaliśmy warsztaty muzyczne, warsztaty teatralne, warsztaty dla DJ’ów, warsztaty robotyki (LOGO MINDSTORMS), warsztaty taneczne, warsztaty plastyczne oraz warsztaty fotograficzne. Wszystkie inicjatywy skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 30 lat.

 Więcej informacji


 
Sprawozdanie PCPR za 2008 rok PDF Drukuj Email
30.04.2009.

W dniu 22 kwietnia na XXXVI Sesji Rady Powiatu zostało przyjęte Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie z uwzględnieniem Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci „Fiszor” w Gaju, Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębinkach oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wyszkowie za 2008 rok.

 Sprawozdanie PCPR


 
Wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
28.04.2009.

Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na realizację zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w 2009 roku w zakresie wyrównywania szans osób niepełnosprawnych. Oferty można składać do 11 maja 2009 w Warszawie.

 Więcej informacji


 
Spotkanie rodzin zastępczych PDF Drukuj Email
24.04.2009.

W dniu 23 kwietnia 2009 roku na sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie odbyło się spotkanie rodzin zastępczych z terenu powiatu wyszkowskiego.

Na spotkaniu omówiono plany dotyczące obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i ich szczególnie uroczyty charakter w związku z Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, która ogłosiła rok 2009 Rokiem Rodzinnej Opieki Zastępczej. Pani Dyrektor poprosiła rodziny zastępcze o zaopiniowanie propozycji zorganizowania „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego” i ewentualne deklaracje pomocy przy organizacji obchodów. Rodziny zastępcze bardzo pozytywnie zadeklarowały pomoc.

Zebrani zapoznali się również z planami „Partnerstwa na rzecz rozwoju lokalnego i integracji społecznej”. Członkowie partnerstwa podczas spotkania w Ośrodku Pomocy Społecznej podjęli inicjatywę zorganizowania imprezy integracyjnej w formie pikniku pokoleń. Do uczestnictwa zaproszone zostaną całe rodziny, wszystkie pokolenia.

Pani psycholog Halina Gurbała przedstawiła wykład na temat: „Jak nauczyć dzieci odpowiedzialności”. Starszy specjalista pracy socjalnej, Pani Jolanta Dyl-Maćkowska przedstawiła wypowiedź na zapowiadany w zaproszeniu na spotkanie temat „Rozmowy z dzieckiem, ich znaczenie i sposób prowadzenia. Aktywne słuchanie”.

 

          

 Galeria


 
Ogólnopolski Konkurs Antynarkotykowy 2009 PDF Drukuj Email
03.04.2009.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ANTYNARKOTYKOWEGO 2009 W ramach projektu Promocja Zdrowego Myślenia  „Wyszedłem z mroku do światła!” Zwyciężyłem! Nie biorę narkotyków!

 Więcej informacji


 
Prawo jazdy i dostosowanie samochodu z "Pegazem 2003" PDF Drukuj Email
03.04.2009.

PFRON dofinansuje koszty związane z uzyskaniem prawa jazdy, a także zakup oprzyrządowania samochodu, w ramach programu „Pegaz 2003”. Z pomocy Funduszu skorzystają też samorządy powiatowe - zatwierdzono „Program wyrównywania różnic między regionami II”.

 Więcej informacji


 
Nabór wniosków w otwartym konkursie ofert PDF Drukuj Email
02.04.2009.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych działając na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27.08.1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w otwartym konkursie ofert na zlecenie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Podmiotami uprawnionymi do składania wniosków o zlecenie realizacji zadań, w ramach konkursu, są fundacje oraz organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 2 pkt 3 ustawy o rehabilitacji (…), tj. stowarzyszenia, związki, izby oraz organizacje pracodawców i pracobiorców w szczególności działające na rzecz osób niepełnosprawnych, tworzone na podstawie odrębnych przepisów.

 Więcej informacji


 
Bezpłatne szkolenie PDF Drukuj Email
30.03.2009.

Fundacja Apostolstwa Eucharystycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych „Dzieci Dzieciom” w Partnerstwie z Wyższą Szkołą Pedagogiczną TWP w Warszawie zaprasza osoby niepełnosprawne młodzież (od 16 roku życia), wraz z rodzicami i dorosłych z opiekunami do wzięcia udziału w Programie „E -szansa”, Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”. Bezpłatne zajęcia odbędą się w terminach: od 1 do 28 lipca 2009 oraz od 16 listopada do 12 grudnia 2009 w Domu Fundacji w Nadliwiu (k. Wyszkowa).

Szkolenie daje uczestnikom możliwość zdobycia umiejętności pracy na komputerze. Umiejętności te są niezbędne dla zaistnienia na rynku pracy, jak również dla pełnego uczestnictwa w świecie.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób z niepełnosprawnością ruchową (od 16 roku życia) zamieszkałych na wsi.

 Więcej informacji


 
"Młodzież w działaniu" 2007-2013 PDF Drukuj Email
27.03.2009.

Program „Młodzież w działaniu”, zaplanowany na lata 2007–2013, to program Unii Europejskiej dotyczący kształcenia pozaformalnego. Jest skierowany głównie do tych, dla których edukacja pozaformalna to jedyna szansa indywidualnego rozwoju oraz zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych we współczesnym świecie. Program kładzie szczególny nacisk na zwiększanie udziału w życiu społecznym młodzieży z mniejszymi szansami, czyli takiej, która ze względów społecznych, geograficznych, zdrowotnych lub ekonomicznych ma mniejsze możliwości uczestniczenia w życiu społecznym. Program wspiera młodzież i osoby pracujące z młodzieżą nie tylko poprzez finansowanie ich projektów, ale także poprzez udostępnianie im informacji, organizowanie szkoleń oraz tworzenie możliwości współpracy z partnerami w całej Europie i poza jej granicami. Umożliwia nawiązywanie kontaktów międzynarodowych i wymianę doświadczeń. Zachęca do podejmowania różnorakich działań na rzecz społeczności lokalnej, służących również indywidualnemu rozwojowi. Pięć Akcji, które mają umożliwić realizację celów Programu:

Akcja 1. – Młodzież dla Europy,

Akcja 2. – Wolontariat Europejski,

Akcja 3. – Młodzież w Świecie,

Akcja 4. – Systemy wsparcia młodzieży,

 Akcja 5. – Wsparcie europejskiej współpracy w zakresie problematyki i działań młodzieżowych

 Więcej informacji na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji


 
««  start « poprz. 11 12 13 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 253 - 272 z 272
-

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. I Armii Wojska Polskiego 82A | 07-200 Wyszków | tel. 29 7428522
© 2005 - 2014 PCPR Wyszków