Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie| Kontakt | pomocwyszkow@wp.pl
-
PCPR PCPR
-
 BIP PCPR Wyszków
   arrow  Aktualności archiwalne arrow Aktualności archiwalne arrow Konferencja "System aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych"

-

Projekt systemowy PCPR Wyszków
-
-
-
-
Wyszukiwarka
 
 
bip2.jpg
 


UWAGA!

Aktualna strona PCPR w Wyszkowie znajduje się pod adresem:

www.pcpr-wyszkow.pl

 

 Konferencja "System aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych" PDF Drukuj Email
22.06.2010.

W  dniu 18 czerwca 2010r. w w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Wyszkowie odbyła się konferencja „System aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Konferencja została zorganizowana pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie.

Celem konferencji było uświadomienie potrzeby stworzenia całościowego systemu społecznego rehabilitacji osób niepełnosprawnych w Powiecie Wyszkowskim, zapisanego w „Strategii rozwiązywania problemów społecznych w powiecie wyszkowskim na lata 2008- 2015” i „Programie działań na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie wyszkowskim.”

Działania na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie wyszkowskim w formie prezentacji multimedialnych przedstawiły: Pani Krystyna Kurowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie, Pani Urszula Mikołajczyk – Przewodnicząca Zarządu Koła PSOUU w Wyszkowie oraz Pani Grażyna Polak – Dyrektor PUP w Wyszkowie.

Następnie głos zabralii zaproszeni prelegenci – specjaliści w zakresie działań aktywizujących na rzecz osób niepełnosprawnych:

  • Pan Krzysztof Czechowski - Kierownik Działu Realizacji Pomocy Publicznej w zakresie wspierania osób fizycznych i rynku pracy Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Mazowiecki w Warszawie,

  • Pani Halina Lipke – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, 

  • Pan Artur Pozorek – Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Samorządu Województwa Mazowieckiego w Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej w Warszawie,

  • Pan Mariusz Mituś – Przewodniczący Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Jarosławiu.

Galeria zdjęć z konferencji „System aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych”   


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
-

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. I Armii Wojska Polskiego 82A | 07-200 Wyszków | tel. 29 7428522
© 2005 - 2014 PCPR Wyszków