Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie| Kontakt | pomocwyszkow@wp.pl
-
PCPR PCPR
-
 BIP PCPR Wyszków
   arrow  Aktualności archiwalne arrow Aktualności archiwalne arrow "Już choinki czas"

-

Projekt systemowy PCPR Wyszków
-
-
-
-
Wyszukiwarka
 
 
bip2.jpg
 


UWAGA!

Aktualna strona PCPR w Wyszkowie znajduje się pod adresem:

www.pcpr-wyszkow.pl

 

 "Już choinki czas" PDF Drukuj Email
17.12.2013.

W dniu 10 grudnia 2013 r. rodziny zastępcze i wychowywane w nich dzieci uczestniczyły w uroczystości zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie będącej wstępem do przygotowań świątecznych pn. "Już choinki czas”.

Pani Krystyna Kurowska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie w imieniu własnym i pracowników złożyła wszystkim Gościom życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Pani Jolanta Dyl-Maćkowska, kierownik Zespołu ds. rodzinnej pieczy zastępczej wprowadziła Gości w świąteczny nastrój. Do świąt pozostało niewiele dni i za chwilę wszyscy zajęci będziemy taszczeniem kłującej choinki, zakupem kapusty, grzybów, śledzi, będziemy przebierać wśród światełek choinkowych i bombek i biegać do sklepów po prezenty. Niezwykła jest siła tradycji skoro dotyka wszystkich jednocześnie. Nie wyobrażamy sobie świąt bez opłatka, choinki, postnych potraw, prezentów. Tradycja jest potrzebna, daje grunt pod nogami, horyzont, przynależność. Gwiazdka to taki czas, gdy mnóstwo nas łączy, a niewiele dzieli. Uroczystość uświetnił występ Zespołu muzycznego, którego członkami jest rodzina zastępcza. Zespół wykonał pieśni świąteczne. Zainspirowani występem Goście rozpoczęli wspólne śpiewanie kolęd Bożonarodzeniowych. Wprowadzeni w atmosferę świąteczną wszyscy dzielili się opłatkiem, po czym uczestnicy poczęstowali się ciastami przygotowanymi przez rodziny zastępcze, słodyczami i owocami. Wśród dzieci krążył Mikołaj rozdając drobne upominki, słodycze, prezenty.

W drugiej części uroczystości rozstrzygnięty został konkurs ogłoszony dla dzieci wychowywanych w rodzinach zastępczych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie pn. "Ja w przyszłości”. Zgodnie z Regulaminem konkursowym rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu 10 grudnia 2013 r. Uczestnicy podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe i komisja w jego rozstrzygnięciu nagrodziła 9 uczestników. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i słodycze; dla 3 pierwszych osób nagrody ufundował Starosta Powiatu Wyszkowskiego.

Galeria


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
-

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. I Armii Wojska Polskiego 82A | 07-200 Wyszków | tel. 29 7428522
© 2005 - 2014 PCPR Wyszków