Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie| Kontakt | pomocwyszkow@wp.pl
-
PCPR PCPR
-
 BIP PCPR Wyszków
   arrow  Aktualności archiwalne arrow Aktualności archiwalne arrow Spotkanie szkoleniowe rodzin zastępczych

-

Projekt systemowy PCPR Wyszków
-
-
-
-
Wyszukiwarka
 
 
bip2.jpg
 


UWAGA!

Aktualna strona PCPR w Wyszkowie znajduje się pod adresem:

www.pcpr-wyszkow.pl

 

 Spotkanie szkoleniowe rodzin zastępczych PDF Drukuj Email
31.10.2014.

W dniu 24.10.2014 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie.

Na spotkanie zaproszone zostały rodziny zastępcze wszystkich typów funkcjonujące na terenie Powiatu Wyszkowskiego. Spotkanie zorganizowano w związku z opublikowaniem ustawy z dnia 25 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2014 r, poz. 1188).

Program spotkania szkoleniowego obejmował przedstawienie następujących kwestii:

  1. Aspekty prawne związane z opublikowaniem ustawy z dnia 25 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz niektórych innych ustaw
  2. Analiza nowych zadań organizatora rodzinnej pieczy zastępczej w świetle ostatnich przepisów dotyczących pieczy zastępczej
  3. Omówienie zasad przyznawania świadczeń dla rodzin zastępczych w związku z wprowadzeniem zapisów ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemu pieczy zastępczej.
  4. Sprawy różne

Po omówieniu kluczowych kwestii związanych z opublikowaniem ustawy z dnia 25 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz niektórych innych ustaw, uczestnikom spotkania przedstawiono propozycje udziału w działaniach związanych z pracami Stowarzyszenia MONAR Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Wyszkowie. Przedstawicielka Stowarzyszenia omówiła ofertę współpracy skierowaną do rozpropagowania w rodzinach biologicznych dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych, w których powodem umieszczenia w środowisku poza rodzinnym był między innymi kryzys spowodowany nadużywaniem alkoholu, przemocą domową. Rodzinom zastępczym uczestniczącym w spotkaniu szkoleniowym przedstawiona została również propozycja udziału w pracach zespołu założycielskiego na rzecz utworzenia w Wyszkowie stowarzyszenia, którego misją będzie pomoc kobietom i matkom w trudnych sytuacjach życiowych. Spotkanie zakończyło się rozmowami integracyjnymi wszystkich uczestników spotkania szkoleniowego.

 

Galeria


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
-

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. I Armii Wojska Polskiego 82A | 07-200 Wyszków | tel. 29 7428522
© 2005 - 2014 PCPR Wyszków